Bývalé hlavné mesto Vietnamu
Posledná cisárska dynastia Nguyen žila v Hue v rokoch 1802 až 1945. Mesto sa nachádza na hraniciach severného a južného Vietnamu, a preto bolo svedkom mnohých bitiek.
Dvojitý zápis v UNESCO
Hue sa môže ako jedno z mála miest na svete pýšiť zápisom na zoznam UNESCO hneď dvomi pamiatkami. Nielen Cisársky palác Hue, ale aj miestna unikátna hudba, sú na zozname svetového kultúrneho dedičstva. Hudbu si môžete vypočuť napríklad na lodi plávajúcej po rieke Huong.
V srdci mesta Hue sa nachádza komplex obohnaný dlhou hradbou z 19. storočia. Pri ofenzíve Tet bola pevnosť obsadená vojskom Severného Vietnamu a Vietcongu. Juhu nezostávalo nič iné, než Cisársku pevnosť rozstrieľať a rozbombardovat. Z pôvodných 148 budov sa zachovalo terajších dvadsať a nájdete v nich zreštaurované Zakázané Purpurové mesto.
Časť krajiny, ktorá od roku 1954 delila Vietnam na dva štáty, sa stala nejmilitarizovanějšou oblasťou na svete. Práve tu bolo dejisko tých najkrvavejších bitiek celej vojny. Navštívte tunely Vinh Moc, v ktorých sa pred bombovými útokmi schovávali dedinčania a nedobytnú americkú základňu Khe Sanh.
Jedným z ďalších vietnamských symbolov je sedempodlažná pagoda, ktorá je zasvätená reinkarnácia Budhu. Pagoda je spájaná s mníchom Thich Quang Duce, ktorý sa v roku 1963 nechal upáliť v centre Saigone na protest proti vláde vtedajšieho prezidenta Ngo Dinh ziemi. Jeho smrť sa stala inšpiráciou pre ďalšie protestné akty vo svete.
Kráľovská večera - vžite sa do úlohy panovníka dynastie Nguyen a vychutnajte si tradičnú kráľovskú hostinu so živou hudbou.